| < Luty 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Zakładki:
Www.olimpiapoznan.pl


Narodowe Centrum Kultury

logo_UMWW_200x200.jpg

Pisf_log.jpg

Pisf_log.jpg
JOK Jarocin


JOK Jarocin


Studium RTV


JOK Jarocin


Fundacja Filmowiec


Fundacja Filmowiec


JOK Jarocin


Fundacja Filmowiec

Mierzyn"

Mierzyn"

Mierzyn"

logoolimp.JPG

Kategorie: Wszystkie | Galerie Srtv | Srtv info | Terminarz Srtv
RSS
niedziela, 04 lutego 2018
24 lutego rozpoczynamy oficjalnie zajęcia 3-miesięcznego Kursu operatorskiego. Zajęcia będą się odbywały w soboty, głównie w Ośrodku Kultury "Wierzbak" w Poznaniu. KURS OPERATORSKI, może być jednocześnie pierwszym semestrem 14 edycji Studium Realizacji Telewizyjnej w Poznaniu. Na studium składają się cztery części ale można brać też udział w poszczególnych kursach osobno (czas trwania jednego kursu ok. 3 miesięcy). Termin najbliższych zajęć zaplanowany został na 24 LUTEGO 2018 roku. Zajęcia odbywają się głównie w SOBOTY, w godzinach od 10.30 do 14.30 w Ośrodku Kultury WIERZBAK przy ul. Wojska Polskiego 8. Kontakt i informacje, kierownik organizacyjny, Piotr Majdrowicz tel. 502 198 629, pm@321-start.pl Więcej informacji znajduje się po przejściu przez WIĘCEJ w prawym dolnym narożniku.
piątek, 01 grudnia 2017
W ramach projektu "Zapis Dokumentalny" Warsztaty Filmu Dokumentalnego grupa SRTV zrealizowała kolejne ćwiczenie dziennikarskie, tym razem wywiad z seniorem dotyczący wspomnień czasów powojennych. Uczestnicy wykorzystali swoją wiedzę ustawiając światło do portretu oraz kadr wg wyuczonych zasad. Projekt zakończy się w grudniu b.r. prezentacją w na kolejnym, spotkaniu, otwartym dla innych zainteresowanych. Program "Zapis Dokumentalny" był realizowany równolegle jeszcze w kilku miejscach, głównie w szkołach średnich w województwach Dolnośląskim i Zachodniopomorskim. Projekt był współfinansowany przez MINISTERSTWO KULTURY i DZIEDZICTWA NARODOWEGO.
środa, 28 czerwca 2017
Do końca września b. r. przyjmujemy zgłoszenia uczestnictwa w Kursie Operatorskim. Zainteresowani będą mogli dodatkowo brać udział w projekcie "Zapis Dokumentalny" Warsztaty Filmu Dokumentalnego, współfinansowanym przez MINISTERSTWO KULTURY i DZIEDZICTWA NARODOWEGO. Będzie to możliwość wzbogacenia warsztatu operatorskiego a dodatkowo dziennikarskiego. Efektem nauki będzie zapis wywiadu z seniorem. Przyjmujemy osoby w dwóch grupach wiekowych do lat 18 i powyżej. Zajęcia potrwają do końca 2017 roku i będą się odbywały głównie w soboty w Ośrodku Kultury "Wierzbak". Zajęcia poprowadzą zawodowi operatorzy kamer TVP. Nie trzeba mieć własnego sprzętu ale oczywiście można korzystać z własnych kamer. Kurs przewiduje realizację i analizy warsztatowe cyklu zadań operatorskich z języka filmu i częściowo już form dziennikarskich – telewizyjnych. Będzie też lekcja oświetlenia portretu. Warunki uczestnictwa uzgadniamy rozmową kwalifikacyjną a rejestrację Kartą Zgłoszenia. Informacje Piotr Majdrowicz – kierownik organizacyjny, tel. 502 198 629 lub pm@321-start.pl
poniedziałek, 01 września 2014
W kwietniu b. r. odbyła się kolejna edycja Porównań Filmowych na których to m. innymi zaprezentował swój film ( pracę dyplomową ) absolwent ostatniego rocznika i otrzymał za niego nagrodę. Filmy oceniało niezależne jury, powołane przez organizatora Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu. I jeszcze wspomnienia z warsztatów w Łebie: Ostatni dzień zjazdu które odbyły się w Ośrodku Kultury "Wierzbak" 31. maja, wzbogacił program o prezentacje i ćwiczenia praktyczne przy użyciu kilku stabilizatorów pracy kamerą z ręki. Prezentacje przeprowadziła Firma WINMAR z Poznania. Wcześniej zajęcia odbyły się w czasie kolejnej edycji Wielkopolskich Porównań Filmowych. Było to niezapomniane doświadczenie, szczególnie dla autorów filmów zgłoszonych i omawianych przez jury i widownię. Kontakt Piotr Majdrowicz - kierownik Studium RTV, 502 198 629. Zajęcia z reżyserii montażu filmowego prowadzi RÓŻA WOJTA.
czwartek, 31 lipca 2014
Fundacja „Filmowiec” w okresie letnim przygotowuje program warsztatów operatorskich w Mierzynie k/Międzychodu.
poniedziałek, 05 sierpnia 2013
Uczestnicy Studium Realizacji Telewizyjnej od początku istnienia imprezy sportowej MOHICO, organizowanej przez Stowarzyszenie Lekkoatletyczne OLIMPIA, dokumentują w ramach programu zmagania sportowców. W tym roku termin IV już MOHICO w Poznaniu, ustalono wstępnie na 19. CZERWCA 2015 roku. Niestety wiadomo już na pewno że nie uda się w tym terminie przeprowadzić tych zawodów. Wszystko wskazuje że może to być najwcześniej miesiąc wrzesień 2015 r. Zamieszczamy na stronie kilka zestawów prac fotograficznych oraz kadrów z zeszłorocznej dokumentacji wideo - po przejściu przez [więcej]